Oma myymälä, Jälleenmyyjät

Heinävesi

INKARIIKKA-pajamyymälä

Kermanrannantie 9
041 4369346

Olen aloittanut kulttuurituotannon opinnot Humanistisessa ammattikorkeakoulussa. Myymälä on toistaiseksi suljettu. Heinävedellä tuotteitani välittää Kukkakauppa Keinänen. 

Enontekiö

Tunturi-Lapin luontokeskus

Peuratie 15
020 5647950
tunturi-lappi@metsa.fi
http://www.metsa.fi

Heinävesi Heimon tupa Suojalantie 1, kesäisin
Heinävesi Heinäveden Hautaustoimisto ja Kukkakauppa Keinänen Kermantie 2
017-561127
0400 278350

Heinävesi

Tuohus

Valamon luostari
Valamontie 42
017-5701501
044-4259222
valamo@valamo.fi
http://www.valamo.fi

Iisalmi Iisalmesta käsin Kauppahalli
017-818083

Iittala

Tiitun tupa

Iittalan lasikeskus               
040 5764811
teija@taikatiuku.net
http://www.taikatiuku.net

Inkoo

Galleria Karaija

Bollstantie 5
050 3573808
galleria@karaija.com
http://www.karaija.com

Joensuu

Taito Shop Joensuu

Koskikatu 1
050 3156945 taito@taitopohjoiskarjala.fi
http://www.taitopohjoiskarjala.fi

Joroinen

Riikka-Piikka

Liikenneasema Jari-Pekka
Joroistentie 5
020 7341100
info@riikkapiikka.fi
http://www.riikkapiikka.fi

Jyväskylä Taito Shop Aivia

Kauppakatu 25            
010-3871020       
taitoshop@aivia.fi           
http://www.aivia.fi

Kangasala

Gepetto

Kuohunharjuntie 1
050 3765848
gepetto@gepetto.fi
http://www.gepetto.fi

Kiuruvesi

Joenvarren seurahuone

Rannantie 20, Rapakkojoki
045 8941333
http://www.joenvarrenseurahuone.fi

Kouvola

Onnenkukko

Varuskuntakatu 6
05-3750202
posti@onnenkukko.fi
http://www.onnenkukko.fi

Kuopio

Sininen silta

Minna Canthin katu 27
040 7350676 
info@sininensilta.com
http://www.sininensilta.com

Kuopio

Taito Shop

Haapaniemenkatu 28
0440 162277
kuopio@taitoitasuomi.fi
http://www.taitoitasuomi.fi

Lieksa

Leenan käsityö ja lahja

Pielisentie 5
040 8461741

Maaninka Keskus-Kukka Maaningantie 49
017-3811449
keskuskukka.maaninka@
dnainternet.net
http://www.keskuskukka.fi
Mikkeli Kenkävero Pursialankatu 6
015-162230
myymala@kenkavero.fi
http://www.kenkavero.fi
Parainen Gullkrona Oy

Kauppiaskatu 12
02-4544065
gullkrona@parnet.fi
http://www.gullkrona.fi

Puumala

Mirrin ja Mintun
Kukkakauppa Auroora

Keskuskatu 5
044 2815868
kirsi.tikkanen@iki.fi
http://www.mirrijaminttu.com

Saarijärvi

Käsityökeskus/
Taito Shop Saarijärvi

Paavontie 4
010 3871060
kasityokeskus.saarijarvi@aivia.fi
http://www.aivia.fi

Savonlinna

Taito Shop Savonlinna

Puistokatu 7
0440 162226
savonlinna@taitoitasuomi.fi
http://www.taitoitasuomi.fi

Siilinjärvi Keramiikkastudio Jenni Linnove

Kaatrontie 13, Lassila, Pöljä
050 3788263     
info@jennilinnove.fi
http://www.jennilinnove.fi

Tampere

Taito Shop
Pirkanmaan Kotityö

Hatanpäänvaltatie 4
03-2251415
taito.shop@taitopirkanmaa.fi
http://www.taitopirkanmaa.fi

Tampere

Käsi- ja taideteollisuuskeskus Verkaranta

Verkatehtaankatu 2
03-2251414
verkaranta@taitopirkanmaa.fi
http://www.taitopirkanmaa.fi

Vaasa Taito Shop Loftet Raastuvankatu 28
06-3185300
maarit.kuusela@loftet.fi
http://www.loftet.fi
Varkaus Taito ShopVarkaus Kauppakatu 17
0440 162246
varkaus@taitoitasuomi.fi
http://www.taitoitasuomi.fi

Ylläsjärvi

Hotelli Ylläsrinne

Hotellintie 6
016-565441
hotelli@yllasrinne.com
http://www.yllasrinne.com